Öğrenci İşleri

Daire Başkanlığı

Bilgi Teknolojileri

Kayıt olan bütün öğrencilerimize Üniversitemiz tarafından e-posta hesabı tanımlanmaktadır. Oluşturulmuş olan hesap bilgileri ile e-posta erişiminiz dışında, kablosuz ağa ve kendiniz ile ilgili bütün sistemlere (öğrenci bilgi sistemi, kütüphane veri tabanları vb.) erişim sağlayabilirsiniz. E-posta hesabınızın kullanıcı adı ve parolası ile Üniversite kullanacağınız diğer bütün sistemlerin kullanıcı adı ve parolası aynıdır.

E-posta hesabınız isim.soyisim@ibnhaldun.edu.tr formatında tanımlanacaktır. Kullanıcı adınız, e-posta adresinizin ön hesap bilgisi olan “isim.soyisim” şeklindedir. Varsayılan geçici parolanız ise TC Kimlik numaranızdır. Birden fazla isime sahip olan öğrencilerimizin e-posta hesapları talepleri doğrultusunda oluşturulacaktır.

Aşağıda örnek hesap bilgilerini bulabilirsiniz.

Tek isimli hesaplara örnek:
Adı ve Soyadı : Mehmet YILMAZ
e-posta adresi : mehmet.yilmaz@ibnhaldun.edu.tr
Kullanıcı adı : mehmet.yilmaz
Parolası : TC Kimlik Numarası

TC Kimlik numarası olarak atanmış olan varsayılan parola, geçici paroladır, hesabın aktif edilmesi için parolayı değiştirmeniz gerekir. Parola değişimini aşağıdaki adresten yapabilirsiniz:

https://pass.ihu.edu.tr/

Parola değişikliği yapıldıktan sonra e-posta servisi gibi erişimler otomatik olarak açılacaktır. Değiştirilen parola, aynı zamanda kullanıcı adı ve parola ile erişim yapılan diğer alanlarda da geçerli olacaktır.

Üniversitemiz e-posta servisini GMail üzerinden vermektedir. E-postalarınıza https://mail.ihu.edu.tr adresi ile ulaşabilirsiniz.

E-posta erişimiyle ilgili bilgi almak ya da Outlook veya benzeri e-posta iletişim araçlarından birini kullanmak isterseniz aşağıdaki adreslerden faydalanabilirsiniz:

https://www.ihu.edu.tr/it/e-posta-kullanimi/
https://www.ihu.edu.tr/it/outlook-tanimlamasi/

Kablosuz ağ erişimi, Üniversitemizde yayını yapılan IHU-OGRENCI isimli bağlantı SSID ile yapılabilmektedir. Kablosuz ağ erişimini de mevcut kullanıcı hesabınız ile sağlayabilirsiniz. Kablosuz ağ bağlantısı için kullanıcı bilgilerinizi sadece bir kere girmeniz yeterli olacaktır. Sadece parola değişikliği yaptığınızda kullanıcı bilgilerinizi tekrar girmeniz gerekir.

Yıldız (*) işareti olan alanlar zorunludur