Ders Programları

2018-2019 AKADEMİK YILI
GÜZ YARIYILI LİSANS DERS PROGRAMLARI
DERSİN KODU DERSİN ADI GÜN SAAT SINIF ÖĞRETİM ÜYESİ
ARA 301 Basic Arabic I Pts-Sal-Çar-Per-Cum 08:00 – 09:00 K127 Mousab Olabi-Ehab Attah
ARA 302 Basic Arabic II Pts-Sal-Çar-Per-Cum 08:00 – 09:00 G341 Sondus Odeh-Mousab Olabi
ARA 303 Intermediate Arabic I Pts-Sal-Çar-Per-Cum 08:00 – 09:00 K326 Waleed E. Sayed-Ehab Attah
ARA 304 Intermediate Arabic II Pts-Sal-Çar-Per-Cum 08:00 – 09:00 K126 Sondos Odeh-Waleed E. Sayed
ARA 305 Advanced Arabic I Salı
Çarşamba
Perşembe
Cuma
15:00 – 17:00
08:00 – 09:00
08:00 – 09:00
08:00 – 09:00
K325 Nasrallah Abdo
ARA 307 Intensive Basic Arabic Pazartesi
Salı
Cuma
11:00 – 14:00
11:00 – 14:00
09:00 – 12:00
SS* Mehmet Mahir Kafas
ARA 308 Intensive Intermediate Arabic Pazartesi
Salı
Cuma
11:00 – 14:00
11:00 – 14:00
09:00 – 12:00
SS* Mehmet Mahir Kafas
ECON 101 Principles of Microeconomics Salı
Perşembe
09:00 – 11:00 K323
K325
Rasim Özcan
EDU 101 Introduction to Education Perşembe 13:00 – 15:00 G342 Duygu Dinçer
EDU 103 Educational Sociology Çarşamba 09:00 – 11:00 K326 Mehmet Özay
EDU 105 Information Technologies Pazartesi 14:00 – 17:00 K127 Ahmet Kaplan
EDU 111 Introduction to Psychology Salı 14:00 – 17:00 K326 Sefa Bulut
EDU 113 Cultural Anthropology Pazartesi 10:00 – 12:00 K127 Nursem Keskin Aksay
EDU 327 Vocational English Perşembe 10:00 – 12:00 K324 Sefa Bulut
ENG 303 Intermediate English I Pts-Sal-Çar-Per-Cum 08:00 – 09:00 G111 Furkan Alpat
ENG 304 Intermediate English II Pts-Sal-Çar-Per-Cum 08:00 – 09:00 G322 Merve Koca
ENG 305 Advanced English I Pts-Sal-Çar-Per-Cum 08:00 – 09:00 G112 Haktan Tursun
ENG 306 Advanced English II Pts-Sal-Çar-Per-Cum 08:00 – 09:00 G342 Akın Bulut
GE 100 Introduction to University Life Pazartesi 16:00 – 17:00 İhya Halil Berktay
HIST 101
HIST 101R
History of Modern Turkey I Salı
Perşembe
09:00 – 10:00 Cihannüma Faruk Yaslıçimen
HIST 101T History of Modern Turkey I (Türkçe) Salı
Perşembe
09:00 – 10:00 K101 Mehmet Şakir Yılmaz
HIST 101 Discussions Cuma 09:00 – 11:00 Detaylar
HUK 101 Anayasa Hukuku I Pazartesi
Salı
13:00 – 16:00
14:00 – 15:00
G203
G203
Yavuz Atar
HUK 103 Medeni Hukuk I Salı
Perşembe
11:00 – 13:00 G203
G203
Ömer Çınar – Ali Demirbaş
HUK 105 Mukayeseli Hukuk I Çarşamba 13:00 – 16:00 G203 Bilal Aybakan
HUK 107 Hukuka Giriş Çarşamba 09:00 – 12:00 G203 Ahmet Ulvi Türkbağ
HUM 101 The World Through Art and Literature I Pazartesi
Çarşamba
10:00 – 11:00 Cihannüma Nagehan Haliloğlu
HUM 101 Discussions Perşembe 16:00 – 18:00 Detaylar
LAW 101 Anayasa Hukuku I Pazartesi
Salı
13:00 – 16:00
14:00 – 15:00
G203
G203
Yavuz Atar
LAW 103 Medeni Hukuk I Salı – Perşembe 11:00 – 13:00 G203
G203
Ömer Çınar / Ali Demirbaş
LAW 105 Mukayeseli Hukuk I Çarşamba 13:00 – 16:00 G203 Bilal Aybakan
LAW 107 Introduction to Law Çarşamba 09:00 – 12:00 G202 Ali Yeşilırmak- Ömer Faruk Erol
MAN 101 Introduction to Business Management Salı 14:00 – 17:00 K124 Ekrem Tatoğlu
MATH 101 Calculus I Salı
Çarşamba
13:00 – 15:00
11:00 – 12:00 / 13:00 – 14:00
K325
K326
Yusuf Varlı
MCOM 101 Introduction to Communication Science Çarşamba 11:00 – 14:00 G341 Hakkı Öcal
NS 101 Nature and Science I Pazartesi
Çarşamba
14:00 – 15:00
14:00 – 15:00
Cihannüma Enis Doko
NS 101 Discussions Cuma 14:00 – 16:00 Detaylar
PHIL 103 Logic I Salı 09:00 – 12:00 K126 Enis Doko
PHIL 201 Theory of Knowledge Pazartesi 09:00 – 12:00 G202 Habip Türker
PHIL 203 Ancient Philosophy I Pazartesi 14:00 – 17:00 K124 Şaban Teoman Duralı
PHIL 301 Islamic Philosophy I Salı 14:00 – 17:00 G342 Burhan Köroğlu
POLS 101 Political Science Salı 14:00 – 16:00 G341 Ali Aslan
PSY 101 Introduction to Psychology Salı 14:00 – 17:00 K127 Ebru Morgül
PSY 122 History of Psychology Perşembe 09:00 – 12:00 G342 Ebru Morgül
SIS 101 Kur’an Okuma ve Tecvid I Salı
Perşembe
08:00 – 11:00 K127 Mustafa Altın
SIS 103 Intensive Arabic I Pazartesi

Salı

Çarşamba

Perşembe

Cuma
08:00 – 09:00 10:00 – 12:00

11:00 – 12:00 14:00 – 16:00

08:00 – 09:00 11:00 – 12:00 14:00 – 15:00

10:00 – 12:00 15:00 – 16:00

08:00 – 10:00 14:00 – 16:00
K124

G107

G107

G107

K124
Mousab Olabi-Waleed E. Sayed- Ehab Attah
SIS 105 Dini Musiki Cuma 10:00 – 12:00 K124 Mehmet Öncel
SIS 107 Special Readings in Arabic I Çarşamba 11:00 – 14:00 G216 İhsan Kahveci
SPS 101 Humanity and Society I Pazartesi
Çarşamba
09:00 – 10:00 Cihannüma Halil Berktay
SPS 101 Discussions Perşembe 14:00 – 16:00 Detaylar
SPS 103 Comparative Theories and Methods I Pazartesi
Çarşamba
15:00 – 16:00 Cihannüma Önder Küçükural
SPS 103 Discussions Cuma 16:00 – 18:00 Detaylar
TLL 101 Modern Turkish Literature I Salı
Perşembe
10:00 – 11:00 Cihannüma Hakkı Öcal
TLL 101 Discussions Cuma 11:00 – 13:00 Detaylar
TUR 301 Basic Modern Turkish I Pts-Sal-Çar-Per-Cum 08:00 – 09:00 G311 Rümeysa Şişman
TUR 302 Basic Modern Turkish II Pts-Sal-Çar-Per-Cum 08:00 – 09:00 G312 Enver Gedik
TUR 303 Intermediate Modern Turkish I Pts-Sal-Çar-Per-Cum 08:00 – 09:00 G319 Selçuk Tataroğlu
TUR 305 Advanced Readings in Modern Turkish I Pts-Sal-Çar-Per-Cum 08:00 – 09:00 G321 Zehra Öztürk

2018-2019 AKADEMİK YILI
GÜZ YARIYILI LİSANSÜSTÜ DERS PROGRAMLARI
DERSİN KODU DERSİN ADI GÜN SAAT SINIF ÖĞRETİM ÜYESİ
ARA 501 Basic Arabic I Pts-Sal-Çar-Per-Cum 08:00 – 09:00 K127 Mousab Olabi-Ehab Attah
ARA 502 Basic Arabic II Pts-Sal-Çar-Per-Cum 08:00 – 09:00 G341 Sondus Odeh-Mousab Olabi
ARA 503 Intermediate Arabic I Pts-Sal-Çar-Per-Cum 08:00 – 09:00 K326 Waleed E. Sayed-Ehab Attah
ARA 504 Intermediate Arabic II Pts-Sal-Çar-Per-Cum 08:00 – 09:00 K325 Sondos Odeh-Waleed E. Sayed
ARA 507 Intensive Basic Arabic Pazartesi
Salı
Cuma
11:00 – 14:00
11:00 – 14:00
09:00 – 12:00
SS* Mehmet Mahir Kafas
ARA 508 Intensive Intermediate Arabic Pazartesi
Salı
Cuma
11:00 – 14:00
11:00 – 14:00
09:00 – 12:00
SS* Mehmet Mahir Kafas
BIS 501 Bilimsel Araştırma Teknikleri ve Yayın Etiği Perşembe 09.00 – 12:00 SDH * Ahmet Süruri
BIS 503 Formation of Islamic Sciences Salı 09:00 – 12:00 SDH * Bilal Aybakan
BIS 531 Kuran İlimleri Salı 14:00 – 17:00 SDH * İhsan Kahveci
BIS 533 Klasik Tefsir Metinleri Perşembe 14:00 – 17:00 SDH * İhsan Kahveci
BIS 541 Hadis Literatürü Salı 14:00 – 17:00 SDH * Serdar Demirel
BIS 543 Siyer Perşembe 14:00 – 17:00 SDH * Yaşar Çolak
BIS 551 Islamic Law of Personal Status Salı 14:00 – 17:00 SDH * Nail Okuyucu
BIS 553 Classical Texts of Islamic Law Perşembe 14:00 – 17:00 SDH * Hamza Bekri
BIS 561 Klasik Mantık Perşembe 14:00 – 17:00 SDH * Ferruh Özpilavcı
BIS 563 Klasik Kelam Metinleri Salı 14:00 – 17:00 SDH * Ahmet Süruri
BIS 581 Tasavvuf Kurumları Tarihi Salı 14:00 – 17:00 SDH * Reşat Öngören
BIS 583 Klasik Tasavvuf Metinleri Perşembe 14:00 – 17:00 SDH * Ahmet Murat Özel
BIS 599 Tez
BIS 601 Bilimsel Araştırma Teknikleri ve Yayın Etiği Salı 14:00 – 17:00 SDH * İhsan Kahveci
BIS 631 History of Tafsir Salı 09:00 – 12:00 SDH * İhsan Kahveci
BIS 633 Rivayet Tefsiri Perşembe 09:00 – 12:00 SDH * Muhammed Coşkun
BIS 635 Tefsir Problemleri Perşembe 14:00 – 17:00 SDH * Murat Sülün
BIS 641 Criticism of the Chain of Narrators Salı 09:00 – 12:00 SDH * Muhyiddin Avvame
BIS 642 Metin Tenkidi Perşembe 09:00 – 12:00 SDH * Hamza Bekri
BIS 647 Contemporary Hadith Discussions Perşembe 14:00 – 17:00 SDH * Serdar Demirel
BIS 651 Fuqaha Legal Thought Salı 09:00 – 12:00 SDH * Murteza Bedir
BIS 653 Islamic Family Law Perşembe 09:00 – 12:00 SDH * Bilal Aybakan
BIS 657 Ottoman Law System Perşembe 14:00 – 17:00 SDH * Şükrü Özen
BIS 661 Kelâmın Bilgi Anlayışı Salı 09:00 – 12:00 SDH * Hülya Alper
BIS 663 Kelâmın Âlem Anlayışı Perşembe 09:00 – 12:00 SDH * Hayrettin Nebi Güdekli
BIS 667 Kelâma Yöneltilen Eleştiriler Perşembe 14:00 – 17:00 SDH * Ahmet Süruri
BIS 681 Tasavvuf Tarihi Metodolojisi Salı 09:00 – 12:00 SDH * Ahmet Murat Özel
BIS 683 Anadolu’da Tasavvuf ve Tarikatlar Perşembe 14:00 – 17:00 SDH * Necdet Tosun
CPSY 500 Seminar Çarşamba 09:00 – 12:00 K126 Sefa Bulut
CPSY 501 Research Methods and Publication Ethics Perşembe 13:00 – 16:00 K101 Munirah Alaboudi Şentürk
CPSY 507 Advanced Counseling Theories Pazartesi 09:00 – 12:00 G342 Duygu Dinçer
CPSY 515 Cognitive-Behavioral (CBT) Therapy Pazartesi 13:00 – 16:00 K325 Sefa Bulut
CPSY 517 Individual Psychological Counseling Practices Salı 13:00 – 16:00 K323 Sefa Bulut
ECON 500 Seminer Cuma 14:00 – 16:00 K326 Fuat Erdal
ECON 501 Research Methods Perşembe 14:00 – 17:00 G203 Yusuf Varlı
ECON 503 Microeconomic Analysis Salı 09:00 – 12:00 G322 Sadullah Yıldırım
ECON 505 Macroeconomic Analysis Salı 13:00 – 16:00 K101 Şerife Genç İleri
ECON 511 Innovation Economics Pazartesi 10:00 – 13:00 K325 Rasim Özcan
ECON 520 Development Economics Perşembe 10:00 – 13:00 K126 Sadullah Yıldırım
ECON 523 Islamic Economics and Finance Çarşamba 10:00 – 13:00 G342 Omar Kachkar
ECON 546 Economic History of Modern Turkey Salı 13:00 – 16:00 K126 Fuat Erdal
ECON 599 Master Dissertation
ECON 602 Advanced Macroeconomics Cuma 10:00 – 13:00 K326 Şerife Genç İleri
ECON 603 Advanced Research Methods Salı 09:00 – 12:00 Fuat Erdal
EDU 501 Araştırma Yöntemleri ve Eğitim Yönetimi Uygulamaları Cumartesi 09:00 – 12:00 SS* Duygu Dinçer
EDU 502 Cumhuriyet Dönemi Eğitim Politikaları Salı 17:00 – 20:00 K325 Yüksel Özden
EDU 518 Yönetim Bilimleri ve Süreçleri Çarşamba 17:00 – 20:00 K325 Sümeyye Kuşakçı
EDU 521 Eğitim Yönetiminde İyi Örnekler Cumartesi 12:00 – 15:00 SS* Munirah Alaboudi
EFIN 501 Research Methods Cuma 14:00 – 17:00 G203 Nihat Gümüş
EFIN 505 Corporate Finance Pazartesi 13:00 – 16:00 G342 Mustafa Kemal Yılmaz
EFIN 510 Capital Markets and Institutions Çarşamba 14:00 – 17:00 G342 Necla Küçükçolak
EFIN 511 Finansal Tablolar Analizi Modüler TBA
EFIN 599 Master Dissertation
ENG 503 Intermediate English I Pts-Sal-Çar-Per-Cum 08:00 – 09:00 G111 Furkan Alpat
ENG 504 Intermediate English II Pts-Sal-Çar-Per-Cum 08:00 – 09:00 G222 Merve Koca
ENG 505 Advanced English I Pts-Sal-Çar-Per-Cum 08:00 – 09:00 G112 Haktan Tursun
ENG 506 Advanced English II Pts-Sal-Çar-Per-Cum 08:00 – 09:00 G342 Akın Bulut
ENG 507 Intensive Basic English Pts-Sal-Çar-Per-Cum 18:00 – 21:00 K101 Furkan Alpat
ENG 508 Intensive Intermediate English Pts-Sal-Çar-Per-Cum 18:00 – 21:00 K101 Furkan Alpat
HIST 503 World History I Perşembe 10:00 – 13:00 K201 Halil Berktay
HIST 508 Oral History Pazartesi 14:00 – 17:00 G228 Ramazan Aras
HIST 511 Early Islamic History: A Survey (to AD 1100) Pazartesi 10.00 – 13:00 K323 Ercüment Asil
HIST 514 Three Gunpowder Empires Çarşamba 14:00 – 17:00 G341 Suraiya Faroqhi
HIST 515 A History of the Modern Middle East I (to the 1920s) Salı 14:00 – 17:00 G320 Vehbi Baysan
HIST 536 History of a City II: Ottoman Istanbul Pazartesi 14:00 – 17:00 G322 Suraiya Faroqhi
HIST 541 Sources and Methods for Ottoman History (1300-1600) Salı 10:00 – 13:00 K325 M. Şakir Yılmaz
HIST 571 From “Far Asia” to the Mediterranean: Turkish History, Turkey’s History Cuma 14:00 – 17:00 K201 Halil Berktay
HIST 581 Environmental History Çarşamba 10:00 – 13:00 G320 M. Fatih Çalışır
HUK 500 Seminer Perşembe 16:00 – 17:00 K126 Muhammet Göçgün – Ömer Faruk Erol – Rabia İlhan
HUK 501 Bilimsel Araştırma Teknikleri ve Yayın Etiği Perşembe 17:00 – 20:00 K126 Muhammet Göçgün – Rabia İlhan
HUK 509 Roma Statüsü Kapsamında Uluslararası Ceza Hukuku-I Salı 16:00 – 19:00 K323 Osman Hakan Öncel
HUK 513 Avrupa Birliği Mevzuatı Çerçevesinde Tüketici Hukuku  I Salı 13:00 – 16:00 G322 Ömer Çınar – Ali Demirbaş
HUK 515 Uluslararası Ticaret Hukuku I Çarşamba 13:00 – 16:00 K323 Yusuf Çalışkan
HUK 519 Uluslararası Ticari Tahkim Hukuku I Pazartesi 16:00 – 19:00 K326 Ali Yeşilırmak
HUK 523 Hava Hukukunun Temel İlkeleri Pazartesi 13:00 – 16:00 K326 Ömer Faruk Erol
HUK 529 İşçinin Kişisel Verilerinin Korunması Çarşamba 16:00 – 19:00 K323 Yeliz Bozkurt Gümrükçüoğlu
HUK 531 Teminat Hukuku I Perşembe 13:00 – 16:00 G201 Ömer Çınar – Ali Demirbaş
HUK 595 Bitirme Projesi
HUK 599 Tez
HUK 601 Bilimsel Araştırma Teknikleri ve Yayın Etiği Perşembe 09:00 – 12:00 Ali Demirbaş
HUK 607 Uluslararası Özel Hukukta Güncel Gelişmeler Çarşamba 10:00 – 13:00 Yusuf Çalışkan
HUK 609 Tahkim Hukukunun Güncel Sorunları Pazartesi 13:00 – 16:00 Ali Yeşilırmak
HUK 619 Kamu Özel Ortaklığı (PPP Sözleşmeleri) Perşembe 13:00 – 16:00 Rabia İlhan
HUK 627 Garanti ve Kefalet Sözleşmeleri Çarşamba 13:00 – 16:00 Ömer Çınar
ISL 501 Araştırma Yöntemleri ve Yayın Etiği Pazartesi 18:00 – 21:00 K325 Nihat Gümüş
ISL 502 Pazarlama Yönetimi Çarşamba 18:00 – 21:00 K126 Salih Özhan
ISL 503 Çağdaş Yönetim Teknikleri Salı 18:00 – 21:00 K124 Hüseyin Kanıbir
ISL 510 Yenilikçilik ve Girişimcilik Modüler TBA
ISL 512 Üretim ve İşlemler Yönetimi Cuma 18:00 – 21:00 K325 Ali Osman Kuşakçı
ISL 514 İnsan Kaynakları Yönetimi Perşembe 18:00 – 21:00 G342 Sümeyye Kuşakçı
ISL 536 Proje Yönetimi Modüler TBA
ISL 599 Tez
MAN 501 Research Methods Cuma 14:00 – 17:00 G203 Nihat Gümüş
MAN 502 Marketing Management Perşembe 10:00 – 13:00 K323 Remzi Altunışık
MAN 503 Contemporary Management Pazartesi 14:00 – 17:00 K126 Sümeyye Kuşakçı
MAN 510 Innovation and Entrepreneurship Salı 10:00 – 13:00 G320 Ahmet Kaplan
MAN 512 Operations Management Pazartesi 10.00 – 13:00 G322 Ali Osman Kuşakçı
MAN 514 Human Resources Management Perşembe 10:00 – 13:00 K124 Mastura Binti Ab Wahab
MAN 599 MA Thesis
MAN 601 History of Management Thought Pazartesi 14:00 – 17:00 G341 Ekrem Tatoğlu
MAN 610 Special Topics in Finance Cuma 10:00 – 13:00 K323 Mustafa Kemal Yılmaz
MAN 623 Marketing Theory Perşembe 15:00 – 18:00 K323 Remzi Altunışık
MAN 662 Management of Innovation and Technology Çarşamba 19:00 – 22:00 K124 Ali Ekber Akgün
MAN 681 Advanced Research Methods I Pazartesi 10:00 – 13:00 G341 Selim Zaim
MIE 502 Dünya Medeniyetleri Tarihi Perşembe 09.30 – 12.20 SS* Halil Berktay – Ercüment Asil
MIE 503 Medeniyet Araştırmalarında Teori ve Metod Çarşamba 09.30 – 12.20 SS* Heba Raouf Ezzat –
Bruce Lawrence
MIE 511 Epistemological Bias in Popular Culture Perşembe 12.30 – 15.20 SS* Anas Al Shaikh Ali
MIE 515 Asian Civilizations Encountering Islam Salı 09.00 – 11.50 SS* Naoki Yamamoto
MIE 517 Çağdaş İslam Düşüncesi I Salı 09.00 – 11.50 SS* Vahdettin Işık
MIE 521 İslam Medeniyeti Tarihi I Pazartesi 09.00 – 11.50 SS* Ercüment Asil
MIE 525 Society Ethics and Environment Salı 12.30 – 15.20 SS* Önder Küçükural
MIE 527 Cities, Citizenship, Civilization Cuma 08.30 – 11.20 SS* Heba Raouf Ezzat
MIE 543 Dünya Hukuk Gelenekleri Pazartesi 09.00 – 11.50 SS* Mokhtar Maghraovi
MIE 553 İslam Düşüncesinin Gelişimi I Perşembe 12.30 – 15.20 SS* Bilal Kuşpınar
MIE 563 Siyaset Sosyolojisi Perşembe 12.30 – 15.20 SS* Önder Küçükural – Recep Şentürk
MIE 564 Modern Ortadoğu Tarihi Salı 12.30 – 15.20 SS* İbrahim Vehbi Baysan
MIE 567 Çok Kültürlülük ve Çoğulculuk Tartışmaları Salı 12.30 – 15.20 SS* Nagihan Haliloğlu
MIE 581 Arapça I Cuma 09.00 – 11.50
13.30 – 16.20
SS* Mudar Haj Faress
MIE 583 Arapça Akademik Yazım I Pazartesi 12.30 – 15.20 SS* Mudar Haj Faress
MIE 585 İngilizce Akademik Yazım I Salı 15.30 – 18.20 SS* Ercüment Asil
MIE 590 Seminer Çarşamba 16.00 – 19:00 SS* Ercüment Asil
MIE 591 Türkçe Akademik Yazım I Pazartesi 12.30 – 15:20 SS* Emine Hoşoğlu Doğan
MIE 599 Tez
MIE 603 Klasik Metinlerle Dünya Medeniyetleri Çarşamba 09.30 – 12:20 SS* Alparslan Açıkgenç
MIE 605 Medeniyet Kuramları Perşembe 09.30 – 12:20 SS* Tahsin Görgün
MIE 698 Tez Önerisi
MIE 699 Tez
PHIL 501 Research Methods and Publication Ethics Salı 14:00 – 17:00 G318 M. İkbal Bakır
PHIL 510 Islamic Philosophy: Advanced Course Salı 09:00 – 12:00 G341 Burhan Köroğlu
PHIL 566 Hegel Perşembe 13:00 – 16:00 K126 M. İkbal Bakır
PHIL 569 Husserl’s Logical Investigations Perşembe 09:00 – 12:00 G320 Habip Türker
PHIL 599 MA Thesis
POLS 500 Seminer
POLS 501 Methodology in Political Science Çarşamba 10:00 – 13:00 G322 Talha Köse
POLS 502 Theories of International Relations Çarşamba 14:00 – 17:00 K124 Ali Aslan
POLS 505 Turkish Politics Pazartesi 10.00 – 13:00 K126 Burhanettin Duran
POLS 521 Comparative Political Thought Salı 14:00 – 17:00 G326 Heba Raouf Ezzat
POLS 523 Comparative International Systems Pazartesi 14:00 – 17:00 K323 Erik Ringmar
POLS 550 American Foreign Policy Salı 10:00 – 13:00 K326 Kılıç Buğra Kanat
POLS 595 Project
POLS 599 MA Thesis
PSY 501 Klinik Psikolojide Araştırma Yöntemleri ve Etik Salı 09:00 – 12:00 K124 Üzeyir Ok
PSY 511 Bilişsel Davranışçı Psikoterapi I Perşembe 09:00 – 12:00 K326 Hakan Türkçapar
PSY 521 Ileri Psikopatoloji Çarşamba 09:00 – 12:00 K127 Medaim Yanık
PSY 525 Klinik Pozitif Psikoterapi Çarşamba 13:00 – 16:00 K127 Senem Eren
PSY 531 Klinik Görüşme ve Danışmanlık Becerileri Perşembe 13:00 – 16:00 K326 Burcu Uysal
PSY 535 Klinik Uygulama ve Süpervizyon I Salı 09:00 – 11:00 Nilgün Öcal
PSY 537 Klinik Uygulama ve Süpervizyon II Çarşamba 13:00 – 15:00 Medaim Yanık
PSY 542 Psikopatolojinin Biyolojik Tedavileri Perşembe 09:00 – 12:00 G322 Mücahit Öztürk
PSY 567 Psikolojik İyi Oluş ve Direnç Salı 13:00 – 16:00 G228 Noraini Noor – Burcu Uysal
PSY 599 Tez
PSY 601 Klinik Psikolojide İleri Araştırma Yöntemleri ve Etik Salı 09:00 – 12:00 TBA Noraini Noor
PSY 625 Klinik Pozitif Psikoterapi Perşembe 13:00 – 16:00 TBA Senem Eren
PSY 649 Islamically Integrated Psychotherapy: Theory and Practice Çarşamba 13:00 – 16:00 K126 Hooman Keshavarzi
PSY 667 Psikolojik İyi Oluş ve Direnç Salı 13:00 – 16:00 G228 Noraini Noor – Burcu Uysal
RLST 501 Bilimsel Araştırma Teknikleri ve Yayın Etiği Pazartesi 09:00 – 12:00 SDH * Hasan Kaplan
RLST 503 Din Bilimlerine Giriş Çarşamba 15:00 – 18: 00 SDH * Betül Avcı
RLST 505 Kitab-ı Mukaddes Tetkikleri Pazartesi 14:00 – 17:00 SDH * Ömer Faruk Harman
RLST 509 Dinler Tarihi Metinleri-Arapça -I- Çarşamba 09:00 – 12: 00 SDH * Ömer Faruk Harman
RLST 513 Psikoloji Ekollerinde Din Pazartesi 14:00 – 17:00 SDH * Hasan Kaplan
RLST 519 Din Sosyolojisi Pazartesi 14:00 – 17: 00 SDH * Mehmet Özay
RLST 527 İnsan Doğası Teorileri Çarşamba 09:00 – 12:00 SDH * Hasan Kaplan
RLST 599 Tez
RTC 503 Social Theory and Media Studies Perşembe 10:00 – 13:00 G318 Mehmet Emin Babacan
RTC 505 Film Analizi I Perşembe 14:00 – 17:00 G318 TBA
RTC 521 Spikerlik ve Sunuculuk Cuma 09:00 – 12:00 K101 Gökhan Gökçe
RTC 523 Senaryo ve Yazım Teknikleri Cuma 14:00 – 17:00 K101 Emir Orhan Kılıç
SOC 500 Seminar Perşembe 09:00 – 12:00 G228 Ramazan Aras
SOC 503 Social Theory I Çarşamba 10:00 – 13:00 G228 Nursem Keskin Aksay
SOC 506 Ibn Khaldun And Contemporary Issues Perşembe 14:00 – 17:00 G228 Heba Raouf
SOC 507 Sociology of Religion Salı 10:00 – 13:00 G228 Mehmet Özay
SOC 599 MA Thesis
TLL 501 Temel Düzeyde Osmanlı Türkçesi I Pts-Sal-Çar-Per-Cum 08:00 – 09:00 G107 M. Fatih Çalışır
TLL 502 Temel Düzeyde Osmanlı Türkçesi II Pts-Sal-Çar-Per-Cum 08:00 – 09:00 G203 TBA
TLL 503 İleri Düzeyde Osmanlı Türkçesi I Salı
Çarşamba
Perşembe
10:00 – 12:00
08:00 – 09:00
16:00 – 18:00
G318
G108
K326
Faruk Yaslıçimen
TLL504 İleri Düzeyde Osmanlı Türkçesi II Pts-Sal-Çar-Per-Cum 08:00 – 09:00 G109 TBA
TS 595 MA Graduation Project
TS 599 MA Thesis
TUR 501 Basic Modern Turkish I Pts-Sal-Çar-Per-Cum 08:00 – 09:00 G318 TBA
TUR 502 Basic Modern Turkish II Pts-Sal-Çar-Per-Cum 08:00 – 09:00 G320 TBA
TUR 503 Intermediate Modern Turkish I Pts-Sal-Çar-Per-Cum 08:00 – 09:00 G110 TBA

SDH*  DERSLER SÜLEYMANİYE YERLEŞKESİ DARÜLHADİS MEDRESESİNDE YAPILACAKTIR. DERSLİKLER İSLAMİ İLİMLER ENSTİTÜSÜ TARAFINDAN BELİRLENECEKTİR.

SS*  DERSLER SÜLEYMANİYE YERLEŞKESİ SALİS MEDRESESİNDE YAPILACAKTIR. DERSLİKLER MEDENİYETLER İTTİFAKI ENSTİTÜSÜ TARAFINDAN BELİRLENECEKTİR.



2017-2018 AKADEMİK YILI GÜZ YARIYILI

 LİSANS DERS PROGRAMI

DERSİN KODU

DERSİN ADI

GÜN

SAAT

ÖĞRETİM ÜYESİ

SINIF

ENG 301/501 English I Salı
Çarşamba
Perşembe
09.00-10.00
09.00-12.00
09.00-10.00
DİLLER OKULU G202
ARA 301 Basic Arabic I Cuma 09.00-11.50 13.00-15.50 Mudar Haj Faress Derslik I (MEDİT)
HUK 101 Anayasa Hukuku I Salı
Çarşamba
13.00-15.00 Yavuz ATAR G202
HUK 103 Medeni Hukuk I Salı
Perşembe
10.00-12.00 Ömer ÇINAR
Ali DEMİRBAŞ
G202
HUK 105 Hukuk Metodolojisi Perşembe 14.00-17.00 Yeliz GÜMRÜKÇÜOĞLU
Mehmet Akif POROY
G202
HUK 107 Mukayeseli Hukuk I Pazartesi 10.00-13.00 Bilal AYBAKAN G202

2017-2018 AKADEMİK YILI GÜZ YARIYILI
EĞİTİM BİLİMLERİ VE SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜLERİ
DERS PROGRAMLARI

DERSİN KODU DERSİN ADI GÜN SAAT YER ÖĞRETİM ÜYESİ
BIS 501 Bilimsel Araştırma Teknikleri ve Yayın Etiği Salı 13:30-16:30 K323 Ahmet Murat ÖZEL
BIS 503 Formation of Islamic Sciences Salı 09:00-12:00 K323 Bilal AYBAKAN
BIS 533 Classical Texts of Qur’anic Exegesis Perşembe 14:00-17:00 K125 İhsan KAHVECİ
BIS 551 Islamic Law of Personal Status Perşembe 09:00-12:00 G322 Bilal AYBAKAN
BIS 563 Klasik Kelam Metinleri Perşembe 09:00-12:00 K126 Ahmet SÜRURİ
CPSY 501 Research Methods and Publication Ethics Salı 13:00-16:00 K124 Pervin NEDİM BAL
CPSY 509 Personality Theories Perşembe 09:00-12:00 K124 Duygu DİNÇER
CPSY 517 Individual Psychological Counseling Practices Çarşamba 09:00-12:00 K125 Sefa BULUT
CPSY 529 Qualitative Research Çarşamba 13:00-16:00 K323 Mehmet KAPLAN
CULT 517 Genealogies of Multiculturalizm Perşembe 15:00-18:00 K323 Nagihan HALİLOĞLU
ECON 501 Research Methods Cuma 10:00-13:00 K325 Nihat GÜMÜŞ
ECON 503 Microeconomic Analysis Çarşamba 09:00-12:00 K124 Sadullah YILDIRIM
ECON 505 Macroeconomic Analysis Salı 09:00-12:00 K125 Fuat ERDAL
ECON 517 Time Series Econometrics Perşembe 13:00-16:00 K124 Yusuf VARLI
EFIN 501 Research Methods Cuma 10:00-13:00 K325 Nihat GÜMÜŞ
EFIN 505 Corporate Finance Çarşamba 13:00-16:00 K126 Mustafa Kemal YILMAZ
EFIN 510 Capital Markets and Financial Institutions Pazartesi 13:00-16:00 K323 Çetin Ali DÖNMEZ
HIST 508 Oral History Perşembe 13:00-16:00 K325 Ramazan ARAS
HIST 515 History of the Modern Middle East (to the 1920s) Çarşamba 13:00-16:00 Medit Derslik II İbrahim Vehbi BAYSAN
HIST 536 History of a City II: Ottoman Istanbul Pazartesi 14:00-17:00 K126 Suraiya FAROGHI
HIST 562 Modernization and Reform in the Ottoman Empire Salı 12:00-15:00 Medit Derslik II İbrahim Vehbi BAYSAN
HIST 571 From Far Asia to the Mediterranean Çarşamba 10:00-13:00 G322 Halil BERKTAY
HUK 500 Seminer Perşembe 17:00-18:00 G202 Yeliz Bozkurt GÜMRÜKÇÜOĞLU – Ali DEMİRBAŞ – M.Akif POROY
HUK 501 Bilimsel Araştırma Teknikleri ve Yayın Etiği Perşembe 18:00-21:00 G202 Yeliz Bozkurt GÜMRÜKÇÜOĞLU
HUK 503 Avrupa İnsan Hakları Hukuku -I- Salı 17:00-20:00 G202 Yavuz ATAR – Mehmet Akif POROY
HUK 509 Roma Statüsü Kapsamında Uluslararası Ceza Hukuku -I- Çarşamba 17:00-20:00 G202 Osman Hakan ÖNCEL
HUK 513 Avrupa Birliği Mevzuatı Çerçevesinde Tüketici Hukuku -I- Pazartesi 17:00-20:00 G202 Ömer ÇINAR – Ali DEMİRBAŞ
MAN 501 Research Methods Cuma 10:00-13:00 K325 Nihat GÜMÜŞ
MAN 503 Contemporary Management Salı 13:00-16:00 K126 Ekrem TATOĞLU
MAN 512 Operations Management Perşembe 09:00-12:00 K323 Ali Osman KUŞAKÇI
PHIL 503 Continental Rationalist and British Empiricists Salı 09:00-12:00 K124 Muhammet İkbal BAKIR
PHIL 510 Islamic Philosophy: Advanced Course I Salı 14:00-17:00 G320 Burhan KÖROĞLU
PHIL 549 History and Basic Questions of Philosophy Çarşamba 13:00-16:00 K125 Şaban Teoman DURALI
PHIL 580 Theory of Knowledge: Advanced Course Pazartesi 09:00-12:00 K124 Habip TÜRKER
PHIL 593 Felsefe Tarihi -I- Salı 14:00-17:00 K325 Şaban Teoman DURALI
PHIL 597 Formal Logic Pazartesi 13:00-16:00 K325 Hanife BİLGİLİ
POLS 505 Turkish Politics Pazartesi 09:00-12:00 K126 Burhanettin DURAN
POLS 507 Theories of International Relations Perşembe 14:00-17:00 K126 Ali ASLAN
POLS 512 Turkish Foreign Policy TBA * * Mesut ÖZCAN
POLS 521 Comparative Political Thought Salı 13:00-16:00 K125 Heba RAOUF EZZAT
POLS 531 Comparative Political Economy TBA * * Uğur ÖZDEMİR
POLS 535 Identity, Ethnicity and Nationalism Çarşamba 10:00-13:00 K323 Talha KÖSE
PSY 501 Klinik Psikolojide Araştırma Yöntemleri ve Etik Çarşamba 09:00-12:00 G320 Üzeyir OK
PSY 511 Bilişsel Davranışçı Psikoterapi Perşembe 13:00-16:00 G322 Mehmet Hakan TÜRKÇAPAR
PSY 521 İleri Psikopatoloji Çarşamba 13:00-16:00 K124 Medaim YANIK
PSY 525 Klinik Pozitif Psikoterapi Cuma 09:00-12:00 K124 Senem EREN
PSY 530 Anlatı Terapisi (Narrative Psychotherapy) Cuma 09:00-12:00 K323 Mehmet DİNÇ
PSY 531 Klinik Görüşme ve Danışmanlık Becerileri Perşembe 09:00-12:00 K125 Burcu UYSAL
RLST 501 Bilimsel Araştırma Teknikleri ve Yayın Etiği Pazartesi 10:00-13:00 K125 Hasan KAPLAN
RLST 503 Dinler Bilimine Giriş Salı 10:00-13:00 K126 Betül AVCI
RLST 505 Kitab-ı Mukaddes Tetkikleri Pazartesi 14:00-17:00 K124 Ömer Faruk HARMAN
RLST 513 Psikoloji Ekollerinde Din Çarşamba 10:00-13:00 K325 Hasan KAPLAN
RLST 515 İnanç Gelişimi Kuramı Pazartesi 14:00-17:00 K125 Hasan KAPLAN
RLST 519 Din Sosyolojisi Çarşamba 10:00-13:00 K126 Emin Yaşar DEMİRCİ
SOC 500 Proseminar Perşembe 09:00-10:00 K325 Emin Yaşar DEMİRCİ
SOC 501 Research Methods and Publication Ethics Perşembe 10:00-13:00 K325 Emin Yaşar DEMİRCİ
SOC 503 Social Theory I Salı 12:00-15:00 G322 Recep ŞENTÜRK – Önder KÜÇÜKURAL
TLL 501 Basic Ottoman I Salı
Perşembe
Cuma
09:00-10:00
09:00-11:00
09:00-11:00
G320 Mehmet Şakir YILMAZ

 

 

2017-2018 AKADEMİK YILI GÜZ YARIYILI
MEDENİYETLER İTTİFAKI ENSTİTÜSÜ
DERS PROGRAMI

DERSİN KODU DERSİN ADI GÜN SAAT YER (MEDİT) ÖĞRETİM ÜYESİ
MIE 501 601 Bilimsel Araştırma Yöntemleri ve Yayın Etiği Perşembe 09.00-11.50 Derslik I Önder Küçükural
MIE 502 Dünya Medeniyetleri Tarihi Salı 15.00-17.50 Derslik II Ercüment Asil
MIE 505 Karşılaştırmalı Düşünce Tarihi Pazartesi 12.00-14.50 Derslik II Heba Raouf Ezzat
MIE 521 İslam Medeniyeti Tarihi I Perşembe 15.00-17.50 Derslik II Ercüment Asil
MIE 525 Ecological Reasoning Course Çarşamba 10.00-12.50 Derslik III Önder KÜÇÜKURAL Karem SADEK
MIE 527 Cities,Citizenship and Civilization Çarşamba 10.00-12.50 Derslik I Heba R. Ezzat
MIE 535 Modern Türkiye’nin Ekonomik ve Toplumsal Tarihi Pazartesi 09.00-11.50 Derslik III Ercüment Asil
MIE 562 Modernization and Reform in the Ottoman Empire Salı 12.00-14.50 Derslik II Vehbi BAYSAN
MIE 563 Siyaset Sosyolojisi Salı 12.00-14.50 Derslik I Recep Şentürk

Önder Küçükural

MIE 564 Modern Ortadoğu Tarihi Çarşamba 10.00-12.50 Derslik II Vehbi Baysan
MIE 567 Çok Kültürlülük ve Çoğulculuk Tartışmaları Perşembe 15.00-17.50 Derslik III Nagihan Haliloğlu
MIE 581 Arapça I Cuma 09.00-11.50 13.00-15.50 Derslik I Mudar Haj Faress
MIE 583 Arapça Akademik Yazım I Pazartesi 09.00-11.50 Derslik I Mudar Haj Faress
MIE 585 İngilizce Akademik Yazım I Salı 09.00-11.50 Derslik I Nagihan  Haliloğlu
MIE 591 Türkçe Akademik Yazım Pazartesi 09.00-11.50 Derslik II Emine Hoşoğlu Doğan
MIE 603 Klasik Metinlerle Dünya Medeniyetleri Perşembe 12.00-14.50 Derslik I Bilal Kuşpınar
MIE 605 Medeniyet Kuramları Salı 15.00-17.50 Derslik III Tahsin Görgün